Od halucynacji SI do grzybków halucynogennych czy innych używek dających ,,nadprogramowe,, przeżycia, droga już bliska. Pojawia sie od razu pytanie, w tym kontekście, jakiego rodzaju osobowości potrzebują halucynogenów.....? Jest parę uwarunkowań, które można od razu wyliczyć....( nie będę rozwijać tego tematu, bo ktoś zainteresowany -sam sobie znajdzie odpowiedź). Tymczasem uwagę moją zwróciło użyte przeze mnie słowo ,,nadprogramowe,,, które łączy mi się z działaniem,,podprogowym,, i bodźcem ,,nadprogowym,,.
I chociaż z bodźcem nadprogowym zwykle kojarzy się to co nazywamy bólem fizycznym, to przeniosła bym go także na sferę Psyche. Czym jest bodziec nadprogowy: mamy z nim do czynienia wtedy, gdy na nie zawsze wku....wioną, unerwioną komórkę zadziała siła wyższa niż jest potrzebna do jej pobudzenia.( upewniłam się co do treści, korzystajac z pomocy SI).
Najwidoczniej, pewnego typu osobowości są tak ospałe umysłowo, że potrzebują dodatkowych wspomagaczy, zwłaszcza dla tej półkuli mózgowej, która odpowiedzialna jest za procesy twórcze, kreatywność, ,,plastykę,,- nie tylko w sferze podskórnych wstrzykiwań ujędrniających, ale i elastyczność umysłu danej osobowości.
Niestety, okazuje sie, że na zapiekłe usztywnienie własnych poglądów i podejścia do życia/rzeczywistości- chwilowo dostarczane bodźce nadprogowe -nie przynoszą oczekiwanych skutków, w bezwysiłkowej z naszej strony -zmianie naszego umysłu- a jedynie pogrążają nas w otchłani uzależnienia. Wskutek przebodźcowania - postępuje proces degeneracji resztek zdroworozsądkowego myślenia, a ciało fizyczne podupada.
Ten proces jest ogólnie znany...z filmów, literatury ,doświadczeń otoczenia lub własnych,pogadanek, rozmów itp programów ...Jaki jest indywidualny odbiór takich informacji, przez naszą świadomość/nieświadomść?
Po takim pytaniu przejdę ,,na palcach,, do drugiego skojarzenia, które było pierwszym ( w tekście) - percepcji podprogowej/działanie podprogowe
,,Percepcja podprogowa (subliminalna) – oddziaływanie na mózg informacji bez jego świadomości ich spostrzegania[1].
Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy) albo są ukryte wśród innych bodźców, bardziej wyraźnie odczuwalnych.,,*
Także , mówiąc w skrócie, nie ma lekko w tym życiu. Nie dość, że człek ograniczony umysłowo/ programowo przez bodźce napływające ze środowiska -już od momentu wykształcenia osobistych urządzeń ,,odbiorczych,, w okresie stanu błogosławionego żywiciela ( okres prenatalny) to jeszcze zindoktrynowany przez napływające do nas informacje po wzięciu zbawiennego pierwszego oddechu . Informacje-chciane i niechciane- jak się potem w trakcie naszego życia- okazuje.
Im mniej niechcianych informacji mamy zakodowanych w ciele- tym mniejszą pracę ze/nad sobą - mamy potem do wykonania, żeby móc w miarę stabilnie funkcjonować w istniejacej rzeczywistości. Stabilnie, oznacza w tym wypadku- bez żadnych wspomagaczy i na własnych warunkach ( tj. właściwych programach).
I chociaż wspomaganie kierownicy sprawdza się w życiu, tak jak i wspomaganie głowy na karku- różnymi terapiami i specyfikami, to trzeba liczyć sie też z (nie)przewidywalnymi skutkami i ubocznym działaniem.
W przypadku osobników korzystających indywidualnie z ,,nadprogramowych,,wspomagaczy halucynogennych utrudniających żywot i kontakt z otoczeniem- mamy do czynienia z dzieckiem dłubiącym palcem w kontakcie, który jest pod prądem. Przecież układ nerwowy to jedna wielka osobista sieć energetyczna....Nic więc dziwnego, że dochodzi do licznych ,,zwarć,, z możliwością całkowitej ,,wysiadki,,. Na własne życzenie. Świadome lub nieświadome.
W ten to sposób, dochodzą jeszcze takie pytania, związane z SI: czy nie jest ona jednym, wielkim bodźcem podprogowym? Bo że jest swoistym matrixem, to wiemy...
A może tak jak człowiek ma też swoje tzw. sztuczne,,wspomagacze,, które są przyczyną halucynacji i są tym po prostu niektóre prompty(nasza forma zapytania o poszukiwaną informację )?
Trudność z SI polega na tym, że jej terapia zimną wodą nie pomoże....Czasem reset i chwilowe wyłączenie z prądu. A człowiekowi i owszem...
*https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Percepcja_podprogowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz